Koniec roku, czyli masowa wymiana wiat przystankowych

Pod koniec każdego roku trwa zwyczajowa wzmożona akcja. Nie jest ona związana z odśnieżaniem, bo jak to wielu z nas mawia „drogowców zaskoczyła zima”. Mowa tutaj o wymianie wiat przystankowych. Co roku w tym czasie wiele miast i gmin w ramach zaoszczędzonych środków wymienia stare, zniszczone przystanki autobusowe oraz tramwajowe na nowe wiaty.

Jest to oczywiście bardzo pozytywne, szkoda tylko, ze często jest to robione na szybko i bez jakiegokolwiek planu. Przystanki są dla podróżujących bardzo istotnym miejscem i inwestycja w tego typu elementy winna być dobrze  przemyślana i opracowana. Liczy się się zarówno komfort dla oczekujących jak i nowoczesny wygląd oraz spójność architektoniczna z zabudową miejską. Wiaty mogą być teraz bardziej uniwersalne np. dzięki WIFI, portom USB, instalacji solarnej, gablotom multimedialnym itd.

Dlatego też drodzy urzędnicy, jeśli chcecie nam już pomóc w oczekiwaniu na autobus róbcie to zawsze konsekwentnie. Postawione przez was wiaty będą służyć przez lata i z tym przesłaniem należy je planować. Meble miejskie w znacznym stopniu wpływają na wizerunek gminy i choć wydawać by się mogło to błahe elementy przy dużych inwestycjach w szkoły, boiska i szpitale. Są jednak dla nas mieszkańców tak samo ważne.