Ładna pogoda sprzyja wandalom przystanków autobusowych

Niestety w pierwszych tygodniach maja zdecydowanie wzrosła liczba przypadków wandalizmu wiat przystankowych. Będące łatwym i wdzięcznym celem przystanki w tym zderzeniu niestety nie miały szans. Wybrykom sprzyjała prawdopodobnie ładna pogoda, a ich powody są bardzo różne.

W Ostródzie 13 maja 44-latek wybił szybę w wiacie przystankowej tylko, dlatego, bo coś go zdenerwowało. Co, nie wiadomo, za to szyba jak widać posłużyła jako worek bokserski. Jednak to zdarzenie posiada małą szkodliwość czynu, przy kilkunastu przystankach zniszczonych w okolicach majówki w Starachowicach i okolicach. Jak się okazało sprawca strzelał do nich z wiatrówki, a podczas aresztowania posiadał również narkotyki.

Również duże straty w wyniku wandalizmu były sprawką czterech młodych mężczyzn podczas majówkowej nocy w Krakowie. Ich ofiarą okazały się wiaty przystankowe, znaki drogowe oraz kontener do segregacji odpadów. We wszystkich wymienionych przypadkach schwytani przez stróżów prawa sprawcy przyznali się do popełnionych czynów. Szkoda tylko, że przed ich dokonaniem nie pomyśleli, że utrudniają tym samym życie innym mieszkańcom, którzy, na co dzień korzystają z wiat przystankowych jako schronienia przed słońcem, deszczem, gradem lub wiatrem